Vivendum

Adres

Vissersstraat 2 , 3650 Dilsen Stokkem

Type keuken

Klassieke keuken

Chef

Alex Clevers - gastvrouw Marianne Clevers - sommelier Mario Meeuwesen

01/06/2025

Prijsindicatie

€ 70,00 lunch menu (aantal gangen: 3)

€ 108,00 lunch menu (incl. wijnarrangement)

€ 115,00 dinner menu (aantal gangen: 5)

€ 175,00 dinner menu (incl. wijnarrangement)


€ 145,00 à la carte

€ 55,00 min. prijs / fles witte wijn

€ 55,00 min. prijs / fles rode wijn

Contacteer Vivendum

www.restaurant-vivendum.com
info@restaurant-vivendum.com
089/57.28.60

Sluitingsdagen

Woensdag - donderdag - zaterdagmiddag

We werden hartelijk ontvangen in een warm en authentiek kader dat meteen een gezellige sfeer uitstraalt. Het was een genot om hier te mogen genieten van een viergangen Puur Maasland menu, perfect afgestemd op onze wensen voor een zondaglunch.

Als aperitief koos ik voor de Number 9 gin by Alex Clevers, een uitstekende keuze die meteen de toon zette. De amuses, een eigentijdse interpretatie van Paling in ’t groen, Bladerdeeg met een flan van Tomasu soya en een algenkrokant samen met een Zalmforel met zilte groenten, tuinbonen en een zomerfrisse sla waren meteen een schot in de roos. Chef Clevers zette hier duidelijk zijn signatuur neer: een mooi smaakpalet, goed gekruid, fris en verfijnd – precies waar je een lunch mee wil starten.

Het eerste voorgerecht was voor mij de babykreeft met watermeloen, geïmpregneerd met steranijs, curry olie, ijs van gele paprika en limoen. De presentatie was zeer mooi en het gerecht was smaakvol in opbouw met de diverse aroma’s en goed gekruid. De koude babykreeft was perfect van garing en harmonieerde uitstekend met de watermeloenjus en het zonnige ijs van gele paprika.

Mijn tafelgenoot koos voor de langoustinetartaar met zoetzuur van komkommer, mierikswortelijs, gazpachello met sinaasappel, basilicum olie en piment. Een zeer zuiders gerecht dat fris en voortreffelijk gekruid was, aangevuld met mierikswortelijs en een heerlijke jus. De harmonie tussen de ingrediënten was top, en de pairing met een Riesling 2023 van Fritz Haag door sommelier Mario Meeuwesen maakte het compleet.

Als tweede voorgerecht kregen we de gebakken Sint-Jacobsvruchten met een crème van doperwten, Japanse radijs en een saus met kamille en kaffir. Om dit gerecht kort samen te vatten: minutieuze cuisson, uitstekend gekruid, prachtige presentatie en een smaakbeleving die onze smaakpapillen op en top verwende.

Voor het hoofdgerecht kozen we de Kagoshima Wagyu N°4 entrecôte met sjalot, Limburgse asperge, pommes dauphine en jus natuur. Wat een topgerecht! De Wagyu was subliem gegaard, smolt als boter in de mond. De bijpassende side dishes, zoals de sjalotcompote en de asperge met een al dente bite, maakten het helemaal af. Sommelier Mario serveerde hierbij een rode Oostenrijkse wijn, Giovanni 2023, zonder tannines maar met een volle body, wat het geheel opnieuw onberispelijk aanvulde.

Als afsluiter genoten we van het à la minute gedraaide Vanille-ijs van verse hoevemelk uit het nabijgelegen Rotem, ook de slagroom werd vers opgeklopt. Een geslaagde afsluiter van een heerlijke lunch: romig, vers en afgewerkt met een licht warme chocoladesaus met chocolade uit Tanzania en oublie koekjes. Andermaal een ware traktatie voor onze zintuigen!

De rode draad door deze lunch was de harmonie tussen alle ingrediënten. Chef Clevers weet samen met zijn keukenteam telkens weer de smaken mooi te combineren, waardoor elke hap een genot is. Dit samen met een klantvriendelijke en professionele bediening van het zaalteam maakte van deze lunch een prachtige beleving die nog lang in ons geheugen zal blijven. Chef Alex Clevers verdiende in 2025 terecht de titel van Ere-Ambassadeur voor Vlaams Culinair Erfgoed.

Onze beoordeling: smaakbeleving en presentatie gerechten: 64/70 – bediening, klantvriendelijkheid, kader, hygiëne en wijnkaart: 26/30 – totaal: 90/100